سایت گهرزمین به ایستگاه شانتینگ یارد گل گهر متصل می شود

به گزارش پایگاه خبری دیدگاه اقتصادی،

آرمان ملی آنلاین -به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سنگ آهن گهرزمین ، با توجه به همت و اراده این شرکت در خصوص انجام امورحمل و نقل مواد معدنی از طریق حمل ریلی و با اهتمام به تعهد شرکت توسعه عمران گل گهر مبنی بر اجرای ۱۰ + ۳۰۰ کیلومتر از ۱۲ کیلومتر مورد نیاز و رفع معارضات، این پروژه در دستور کار قرار گرفت.
در راستای اجرای این طرح، انتقال دکلهای ۲۳۰ کیلوولت از بزرگترین عملیات های اجرایی در منطقه می باشد که با پیگیری مدیریت واحد خطوط ریلی درکوتاه ترین زمان ممکن اجرای این مهم  با خاموشی ۴ روزه که در نوع خود بی نظیر است صورت پذیرفت.
برخی از اقدامات مهم صورت گرفته به صورت ذیل می باشد:
۱. انجام عملیات تجهیز کارگاه در محدوده سایت شرگت سنگ آهن گهرزمین به متراژ حدود ۱۰ هزار متر
۲. انجام عملیات نقشه برداری وکنترل محل پایه برجها به تعداد ۵ برج و طول حدود ۲/۱ کیلومتر
۳. انجام عملیات جاده سازی و احداث مسیرهای دسترسی مسیر خط
۴. انجام عملیات حفاری فونداسیون برجهای پروژه شامل ۵ فونداسیون
۵. انجام عملیات آرماتور بندی و نصب شابلون وانکربولت شامل ۵ برج
۶. انجام عملیات بتن ریزی اصلی فونداسیون ها و بتن ریزی پداستال برجها شامل ۵ برج
۷. تهیه ، تولید ، حمل و تخلیه کلیه تجهیزات مورد نیاز اجرای پروژه شامل ۵ دستگاه برج ، سیم های هادی و فیبر نوری، یراق آلات و مقره ها
۸. انجام عملیات نصب برجها شامل ۵ برج ( ۳ دستگاه برج آویزی و ۲ دستگاه برج کششی)
۹. انجام عملیات سیم کشی مسیر پروژه از برج شماره ۵۴ موجود تا برج شماره ۶۳ موجود
شایان ذکر است شرکت توسعه ،عمران و مدیریت منطقه گل گهر به عنوان مجری، شرکت مشانیک به عنوان دستگاه نظارت و شرکت فراگستر بیستون به عنوان پیمانکار تهیه تجهیزات و اجرای واریانت خط مذکور، در کوتاه ترین زمان پس از اخذ مجوز خاموشی، اقدامات مورد نیاز را به منظور تکمیل عملیات اجرای نصب برج و سیم کشی در سایت شرکت سنگ آهن گهرزمین در تاریخ ۱۲ بهمن ماه سال جاری انجام دادند.
محمد مستوفی مدیر واحد خطوط ریلی گهرزمین ، زمان اتمام پروژه اتصال خط ریلی به ایستگاه شانتینگ یارد گل گهر را پایان سال ۱۴۰۲ اعلام نمود.
وی همچنین در پایان از حمایت های همه جانبه مدیر مجتمع و معاون بهره برداری گهرزمین در راستای انجام این پروژه تقدیر و تشکر نمود.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *