دولت برای رفع محدودیت‌های معدن سریدون به کمک شرکت مس بیاید

به گزارش پایگاه خبری دیدگاه اقتصادی،

آرمان ملی آنلاین – به‌گزارش مس پرس، دکتر علی رستمی روز جمعه (۱۲ خرداد ماه) در نشست بررسی طرح‌های تولید و توسعه مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با حضور معاون وزیر صمت، اظهار کرد: در حوره اکتشافات در شرکت مس در پنجاه سال گذشته ۷ درصد سرزمین اکتشاف شده و دارای رتبه پنجم جهان هستیم امیدواریم با توسعه  فعالیت‌های اکتشافی به رتبه ۲ یا ۳ جهان برسیم.

رستمی بیان کرد: در سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به ترتیب ۱۳۰ هزار متر و ۲۰۰ هزار متر اکتشافات مس در ایران با چند هزار میلیارد تومان در این حوزه سرمایه‌گذاری خطر پذیر  انجام شده و قصد داریم امسال این اکتشافات را به ۳۰۰ هزار متر افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه گذرگاه اصلی حرکت در حوزه معدن؛ اکتشافات است، گفت: در این حوزه باید به طور ویژه دولت محترم کمک و حمایت کند و انتظار ما ایجاد مسیر سبز توسط دولت محترم برای توسعه فعالیت‌های اکتشافی می باشد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ادامه داد: در یک سال گذشته بیش از  ۱۵ دستگاه حفاری اکتشافی و یک واحد آزمایشگاه مرجع معدنی در شمال غرب کشور با مشارکت دانشگاه تبریز برای توسعه فعالیت‌های اکتشافی توسط شرکت ملی مس راه اندازی کردیم.

وی افزود: سال گذشته بعد از ۴۰ سال فعالیت به تولید ۳۰۰ هزار تن کاتد دست یافتیم و تلاش داریم این میزان تولید را به یک میلیون تن مس کاتد در پنج سال آینده برسانیم. /

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *