شوک به بازنشستگان؛ کسر یک میلیون تومان از حقوق اسفند!

به گزارش پایگاه خبری دیدگاه اقتصادی،

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل ازجماران؛ اخیرا پیامک‌هایی  از سوی کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی با متن زیر برای بازنشستگان و مستمری بگیران ارسال شده بود. 

متن پیامک چنین است:

بازنشسته محترم 

سلام 

احتراما؛ کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی کشور با هدف تقویت  توان مالی بازنشستگان گرامی، فرایند ایجاد شرکت تعاونی بازنشستگان و سرمایه گذاری در سهام شرکت‌های ارزشمند را دردست اقدام دارد . فرایند مزبور از طریق شرکت در مزایده با اعطای حداکثر ۱۵ میلیون تومان  آورده نقدی قابل کسر از مستمری اسفند ماه محقق خواهد شد. 

درصورت عدم موافقت با عضویت در شرکت تعاونی در حال تشکیل و سرمایه گذاری عنوان شده عدد ۱۱ را به شماره ۹۲۰۷۷۷۲۰۲۶ پیامک فرمایید .

کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی کشور

این پیام در شرایطی اتفاق می افتد که اولا کانون عالی بازنشستگان حق ایجاد هیچ گونه نهاد سرمایه‌گذاری را ندارد !

این اقدام کانون عالی بازنشستگان خلاف اساسنامه  و بدون اعلام نظر کانون های بازنشستگی که مبتنی برآگاهی رسانی به همه بازنشستگان و کسب تکلیف از آنها است کانون های بازنشستگی و از جمله کانون عالی برابر اساسنامه؛ حق ایجاد تعاونی سرمایه گذاری و یا هر گونه تعاونی دیگری را ندارند ! 

کانون از انجام وظایف خود نیز عاجز است  چه شده است که از بالا و بدون هیچ نظر خواهی و خلاف اساسنامه  اقدام به ایجاد تعاونی بازنشستگان آنهم در حوزه سرمایه گذاری و قصد ورود در مناسبات بورسی را  با سوء استفاده از اعتبار نمایندگی صنفی بازنشستگان را در دستور کار خود قرار داده است ؟

این ترفند سرمایه گذاری می تواند با ایجاد لایه ای از سرمایه‌داران که الان هم در کسوت بازنشستگی در بین مدیران این نهاد صنفی  وجود دارند با اعتبار یک تشکل صنفی سوء استفاده های کلان ببار آورد و همین اندک حقوق بازنشستگان را هم به یغما ببرد . 

کانون عالی بازنشستگان به جای مبارزه جدی با خصوصی سازی و دستور العمل دولتی مبنی بر ضرب الاجل واگذاری منابع شستا و بانک رفاه کارگران ، تسهیل گر این اقدام غیر قانونی شده اند.

تعدادی از مخاطبان از کسر یک میلیون از حقوق اسفند بازنشستگان تامین اجتماعی بدون اطلاع آنها خبر دادند.

تعدادی از مخاطبان «انتخاب» با ارسال پیام های مشابهی آورده اند: «امروز سازمان تامین اجتماعی و کانون از حقوق بازنشسته ها نفری ۱میلیون کم کرده بدون اطلاع. خیلی از مستمری بگیران حقوق ۷ملیون یا ۵۵۰۰ یا ۶تومن دارند؛ اطلاع رسانی کنید»

خواننده‌ی دیگری در این‌باره نوشته که «صبح ساعت ۶:۳۰ روز بیستم اسفند  از طرف کانون بازنشستگان پیامکی ارسال کرده که “عصر بیستم حقوق اسفند واریز شد با یک تومن کسری…”

پیامک کانون را شب ساعت ۸ خواندم و دیدم نوشته برای عدم موافقت شماره ۱۱ را به فلان شماره پیامک کنید اصلا هم ننوشته تا کی فرصت اعلام هست؟

طبق کدام قانون تامین اجتماعی حق چنین کاری را دارند…. یک تومن کم کردن و در ادامه تسهیلات بدن و قسط از من کم کنن که برام سهام بخرن؟؟؟ سهامی که درباره آن اصلاً به من بازنشسته اطلاع‌رسانی نشده!! 

و اینکه تامین اجتماعی اول یک تومن را از حقوق من کم‌ کرده و ان را به بانک داده که همان روز بیستم که پیامک آمده حقوق با کسر یک تومن واریز شده و کلا این کار تامین اجتماعی غیر قانونی است

 

متن پیامکی که از طرف کانون بازنشستگان ارسال شده به شرح زیر است:

 

بازنشسته محترم

سلام

احتراماً؛ کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی کشور با هدف تقویت توان مالی بازنشستگان گرامی، فرآیند ایجاد شرکت تعاونی بازنشستگان و سرمایه گذاری در سهام شرکتهای ارزشمند را در دست اقدام دارد. فرآیند مزبور از طریق شرکت در مزایده سهام با اعطای حداکثر ۱۵ میلیون تومان تسهیلات بانکی در دو نوبت و خرید قسطی به ترتیب ۲ و ۵ ساله با نرخ مصوب شورا پول و اعتبار به اعضاء و یک میلیون تومان آورده نقدی قابل کسر ازمستمری اسفند ماه محقق خواهد شد.در صورت عدم موافقت با عضویت در شرکت تعاونی در حال تشکیل و سرمایه گذاری عنوان شده عدد ۱۱را به شماره ۹۲۰۷۷۷۲۰۲۶ پیامک نمائید.

کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی کشوردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *